‎ ‎ (MCDM)‎‎رتبه بندی به کمک روش های تصمیم گیری چندمعیاره‎‎ ‎ ‎ ‎‎SPSS - Minitab - EViews - Microfit ‎آموزش نرم افزارهای تخصصی‎ ‎‎مشاوره و تحلیل آماری پایان نامه رشته های مختلف(اقتصاد،مدیریت،حسابداری،مهندسی صنایع، روانشناسی، جامعه شناسی، علوم تربیتی، کشاورزی، پزشکی، داروسازی و سایر رشته های مرتبط) - تحلیل پروژه های آماری و اقتصادی - تدریس خصوصی دروس آماری و اقتصادسنجی‎‎ ‎ ‎‎moshaveramary@yahoo.comارائه خدمات تخصصی مشاوره و تحلیل آماری به تمام نقاط کشور از طریق‎ ‎‎‎‎ ‎ ‎ ‎پایگاه تخصصی مشاوره و تحلیل آماری ‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎

پایگاه تخصصی مشاوره و تحلیل آماری
 
لینک دوستان
لینک های مفید

طراحی و تحلیل پرسشنامه
 
 مشاوره و تحلیل آماری پایان نامه

 مشاوره پروژه های آماری و اقتصادی

   رتبه بندی و تحلیل سلسله مراتبی(AHP)

فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز

   آموزش نرم افزارهای آماری SPSS ,Minitab

 رتبه بندی به کمک تحلیل شبکه ای (ANP) و TOPSIS

      آموزش نرم افزارهاي اقتصادسنجي Microfit ,Eviews

فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز
   

تماس :  09364088053    

    Email : moshaveramary@yahoo.com    


موضوعات مرتبط: آموزش نرم افزار SAS، آموزش نرم افزار SPSS، آموزش نرم افزار Splus، آموزش نرم افزار Stata، آموزش نرم افزار EViews، آموزش نرم افزار Microfit، آموزش نرم افزار Minitab، آموزش نرم افزارExpert Choice ‎
[ دوشنبه 1392/02/02 ] [ 18:44 ] [ چگینی ]

جهت تخمین و برازش و بررسی صحت مدل های اقتصادی تخمینی بی شک متدهای اقتصاد سنجی یکی از متدهای کاربردی است که این امر را نرم افزارهای اقتصادسنجی تسهیل می نماید.

ماكروفيت(Microfit)   يك نرم افزار ويژه اقتصاد سنجي - كاربرد علم آمار در اقتصاد يا Econometric مي‌باشد كه توسط آقايان هاشم پسران و بهرام پسران توسعه داده شده است.

اين نرم افزار قابليت هاي زيادي در انجام روشهاي رگرسيوني و تمامي آزمونهاي مكمل آن (مانند ARDL) در اقتصاد دارد و براي محققان رشته هاي علوم اقتصادي مي‌تواند بسيار مفيد واقع گردد. با کمک نرم افزار مايکروفيت شما ميتوانيد مدل هاي مختلف اقتصاد سنجي را تخمين بزنيد.  اين نرم افزار تحت ويندوز کار ميکند و شما ميتواند به آساني با آن کار کننيد. تخمين مدل، آزمون فرضيه ها، پيش بيني در اين نرم افزار به آساني براي معادلات تکي يک و چند متغيره و نيز سيستم معادلات امکان پذير است. جهت آشنایی با استاد برجسته ایرانی در علم اقتصاد سنجی به ادامه مطلب رجوع شود.

دانلود نرم افزار Microfit 4.1

 

 


موضوعات مرتبط: آموزش نرم افزار EViews، آموزش نرم افزار Microfit، تدریس اقتصاد سنجی، مشاوره و تحلیل آماری پایان نامه، مشاوره پروژه های آماری و اقتصادی
ادامه مطلب
[ جمعه 1391/10/01 ] [ 21:23 ] [ چگینی ]

EViews Enterprise Edition نام نرم افزاری حرفه ای برای اساتید و دانشجویان رشته اقتصاد می باشد که به وسیله آن می توانند در زمینه های مختلفی همچون اقتصاد سنجی ، آن هم با روش های کاملا جدید و به روز دنیا فعالیت کنند . این نرم افزار که اولین نسخه آن توسط بانک جهانی به منظور تحلیل بر امور اقتصادی ارائه شده بود تاکنون توانسته است جایگاه خود را در میان اقتصادانان به خوبی باز کرده و از نرم افزارهای معروف در این رشته محسوب شود. این برنامه محصولی از Quantitative Micro Software می باشد.

ویژگی های این برنامه :
1- محاسبه سری های زمانی و ایجاد آن ها
2- تخمین های خطی و غیرخطی سیستم معادلات ساده و سیستم معادلات همزمان
3- رسم نمودارهای پراکنش دایره ای و میله ای و نقطه ای و دیگر نمودارهای کاربردی
4- ایجاد بانک های اطلاعاتی
5- تخمین مدل های اقتصادی به روش های MLE,Probit,Logit,3SLS,2SLS,TSLS,OLS,GLS که البته الگوریتم وبرنامه ای که برای روش MLE نوشته شده است از کارایی کاملی برخوردار نیست و خطاهایی در تخمین مدل های غیر خطی دارد.
6- استفاده از ماتریس ها و توابع موجود در داخل نرم افزار
7- تخمین مدل های اقتصادی با روش های VAR و VECM
8- امکان تبادل اطلاعات با دیگر نرم افزارهای تحت ویندوز
9- ایجاد بانک های اطلاعاتی
10- آزمون های مختلف جهت دقت تخمین ها و بررسی وجود خطا، همبستگی، شکست ساختاری و ...
11- امکان برنامه نویسی در محیط نرم افزار برای تحلیل سیستم های کلان اقتصادی

توجه: این نرم افزار پرتابل بوده و نیاز به نصب ندارد.

دانلود نرم افزارEviews پرتابل

منبع:http://econometrics.blogfa.com


موضوعات مرتبط: آموزش نرم افزار EViews
[ دوشنبه 1391/06/13 ] [ 12:24 ] [ چگینی ]

اطلاعیه برگزاری دوره آموزشی نرم افزارSPSS

موسسه آموزشی بهاکو (بهسازاندیشه) در نظر دارد برای ترم تابستان۹۱ یک دوره آموزش نرم افزار SPSS سطح عمومی برگزار نماید.

مدت دوره :20 ساعت

زمان: سه شنبه ها ساعت ۲۰-۱۸

شروع دوره : ۲۰تیرماه ۹۱

مدرس: یاورنظامیوندچگینی

سرفصل های دوره آموزشی:

دانلود سرفصل های دوره

برای کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با هزینه ونحوه ثبت نام با موسسه تماس حاصل نمایید

آدرس موسسه: اصفهان، سی و سه پل، هتل پل، بعد از مجتمع کوثر، کوی حضرت یحیی، جنب دبیرستان، ساختمان بهاکو - تلفن تماس:03116264667-03116282103-09133136322

سایت موسسه:www.behaco.com

در صورت تقاضا دوره آموزش SPSS سطح پیشرفته نیز برگزار خواهد شد.

 


موضوعات مرتبط: آموزش نرم افزار SPSS، آموزش نرم افزار EViews، مشاوره و تحلیل آماری پایان نامه، مشاوره پروژه های آماری و اقتصادی
[ یکشنبه 1391/04/04 ] [ 10:3 ] [ چگینی ]

اقتصادسنجی با مطالعهٔ نظام‌مند پدیده‌های اقتصادی با استفاده از داده‌های مشاهده‌شده سر و کار دارد.به عبارتی، اقتصادسنجی علم تحلیل‌های آماری از مدل‌های اقتصادی است.همانطور که راینار فریش در اولین شماره مجله ایکانامتریکا توضیح می‌دهد یکی شدن آمار، تئوری اقتصادی و ریاضیات است که اقتصادسنجی را می‌سازد.اگرچه بسیاری از روش‌های اقتصادسنجی کاربرد مدل‌های آماری را بیان می‌کنند، اما بعضی شاخصه‌های ِ خاص ِ داده‌های اقتصادی سبب تمایز اقتصادسنجی از سایر شاخه‌های آمار می‌شود. داده‌های اقتصادی عمدتا مبنی بر مشاهده هستند و نه به‌دست‌آمده از آزمایش‌های کنترل‌شده. از آنجا که واحدهای اقتصادی در تعامل با یکدیگر عمل می‌کنند، داده‌های مشاهده‌شده نشان از یک تعادل اقتصادی پیچیده هستند و نه ناشی از یک رفتار ِ سادهٔ ارتباطی ناشی از تقدم و یا تکنولوژی. از این رو اقتصاد سنجی روش‌هایی برای شناسایی و تخمین ِ مدل‌های با چند مجهول را ایجاد می‌کند. این متدها به محقق اجازه می‌دهند که استنتاجی علی‌معلولی در شرایطی غیر از شرایط آزمایشی ِ کنترل‌شده ارائه دهد.

اهداف

اهداف اقتصادسنجی را به طور کلی می‌توان دادن محتوای تجربی به روابط اقتصادی برای آزمودن نظریه‌های اقتصادی، پیش بینی، تصمیم گیری، و ارزیابی پیشینی یک سیاستگذاری یا تصمیم دانست.

به کمک تکنیک‌های اقتصادسنجی می‌توان ضرایب مجهول مدل ساخته‌شده را برآورد کرد و سپس (در صورت برقرار بودن تعدادی فرض) به استنتاج آماری دربارهٔ آنها پرداخت. مثلا اگر تئوری اقتصادی بیان می‌کند که رابطه متغیر وابسته و متغیر توضیح دهنده رابطه‌ای معکوس است، انتظار داریم که ضریب این متغیر از لحاظ آماری معنادار (متفاوت از صفر) و منفی باشد. همچنین بعد از برآورد ضرایب می‌توانیم با قرار دادن مقادیر دلخواه متغیرهای توضیح‌دهنده در رابطه، مقدار متغیر وابسته متناظر با آنها را پیش‌بینی کنیم.

اقتصادسنجی در ارزیابی سیاستگذاری‌ها نیز مفید است. مثلا اگر سیاستگذار تابع تقاضای یک کالا را با داده‌های قبلی برآورد کرده‌باشد و حال بخواهد قیمت آن کالا را به صورت دستوری طوری تعیین کند که تعداد مشخصی از مردم از آن کالا استفاده کنند، کافی است این مقدار را در تابع تقاضا قرار داده و قیمت متناظر با آن را محاسبه کند. در اقتصادسنجی حتی در چنین مثال ساده‌ای ظرافت‌هایی وجود دارد که باید به آنها توجه شود. مثلا برای تخمین تابع تقاضا، مشاهده‌ها در جدول داده‌ها می‌بایست زوج قیمت و مقدار تقاضا در شرایط تعادل پایدار باشند. در غیر این صورت مدل ِ پیچیده‌تر یا روش اقتصادسنجی ِ دیگری برای تخمین‌های معتبر و آزمون آنها لازم است.

روش‌شناسی اقتصادسنجی

روش‌شناسی (متدولوژی) مدل‌سازی اقتصادسنجی همواره محل بحث بوده است. اولویتها و رابطه بین تئوری اقتصادی، داده ها، مدل نظری و مدل اقتصادسنجی موضوع این مباحث بوده است. یک روش‌شناسی که عموما مورد استفاده قرار می‌گیرد در نمودار زیر نمایش داده شده است:

Methodology chart.PNG

فرض کنید قصد مدل کردن یک پدیده را داریم. ابتدا نظریه‌ای در توضیح عوامل موثر بر آن می‌یابیم. منظور از مدل نظری، فرموله کردن ریاضی یک نظریه است. قدم بعدی تبدیل مدل نظری به مدل اقتصادسنجی است. برای این کار، ابتدا سری داده‌های معینی که فرض می‌شود مقادیر متغیرهای موجود در مدل را نمایندگی می‌کنند، انتخاب می‌شوند. سپس فرض می‌شود که متغیرهای نظری بر متغیرهایی که داده‌های انتخاب شده را ایجاد کرده‌اند منطبق هستند. در نتیجه متغیرهای داده‌های انتخاب شده را در مدل ریاضی جایگزین متغیرهای نظری می‌کنیم. در گام آخر تبدیل مدل نظری به مدل اقتصادسنجی، یک جمله خطای تصادفی به معادله اضافه می‌کنیم.


موضوعات مرتبط: آموزش نرم افزار EViews، آموزش نرم افزار Microfit، تدریس اقتصاد سنجی، مشاوره و تحلیل آماری پایان نامه، مشاوره پروژه های آماری و اقتصادی
ادامه مطلب
[ دوشنبه 1391/03/29 ] [ 16:10 ] [ چگینی ]

EViews ( مخفف Econometric Views ) بسته ی نرم افزاری طراحـی شده برای تخمیـن و شبیـه سازی الگـوهای اقتـصاد سنجـی است که توسـط شرکت( Quantitive Micro Software) QMS طراحـی شده است. این نرم افزار دو حالته هم برای برنامه نویسی و هم برای اجرای رویه های از پیـش نوشته شده به صورت محـاوره ای، به گـونه ای طراحـی شده است؛ که امروزه یکی از مهمترین برنامه های نرم افـزاری مورد استـفاده توسط اقتـصاد دانان در سطح دنیاست. EViews را می توان در حوزه های تجـزیه و تحلیـل روابط آمـاری و اقتصـاد سنجی، پیـش بینی فروش، شبیه سازی، پیش بینی کلان اقتصـادی، تجزیه وتحلیـل هزینه ها و الگـو سازی و ارزیابی سیاست گذاری بکار برد. در حالت محاوره ای برقراری ارتبـاط کاربر با EViews از طریـق رابط های گرافیکـی (GUI) خوش ساختـی ممکن شده است که به سادگی امکان تبادل اطلاعات بین فرد و کامپیوتر را فراهم ساخته است. این رابط ها با شـی های گرافیکی مانند پنجـره ها، آیکون ها، کلیـد ها و منو ها ترکیـب شده است که انتخاب یا فعال کردن این شی ها از طریق فعال سازی از طریق موس صورت می پذیرد. با بکار گیری آن ها می توان دامنه وسیعی از تکنیک های اقتصاد سنجی، آماری و گرافیـکی پیچیده را بدون اینکه نیازی به برنامه نویسی باشد، انجام داد.

از وﯾﮋگی های مهـم این نرم افـزار این است که ایـن نرم افـزار پیرامـون مفهـوم آبجکت (object) طراحـی شده اسـت. سـری ها، معـادلات و سیستم ها، صرفـا بخشی از آبجکت های متـداول در EViews هستنـد. هـر آبجـکت در EViews دارای پنجـره ایست و هـر پنجـره دارای رویـه هایـی (procedures) است. EViews به گـونه ای طراحی شده است که مـی تواند بدون هیچ واسطه ای لیست گستـرده ای از فـرمت ها را بنویسـد یا بخواند. این لیـست می تواند فـرمت داده های Excel، ASCII، Text و .. را شامل گردد. بر عکـس بسیاری از نرم افـزار های اقتصاد سنجی، دلیـلی وجود ندارد که کاربـر برای استفاده از EViews زبان برنامه نویسی خاصـی را بداند. EViews دارای رویه های از پیـش نوشـته شده ای است که به راحتـی و از طریق رابط های گرافیـکی (GUI) می تـوان بسیـاری از رویه های اقتصاد سنجی کاربردی را مورد استفاده قرار داد.

نرم افزار EViews مجموعه ی کاملـی از رویه های آمـاری و اقتصـاد سنجی پیشرفته است که بخشی از این رویه ها عبارتند از:

آمار بنیادی :

به راحتی می توان آمار توصیفی را برای یک نمـونه از طریق گروه بندی یک یا چند متغیر از نوع داده های مقطعی، سری زمانی و یا داده های تلفیقی بدست آورد. آزمـون فرضیه در خصوص میانگین، میانه و واریانـس برای برابری این آماره ها با مقادیر خاص و یا عـدم برابری آنها بیـن دو یا چند نمـونه و جدول آنالیـز واریانس (ANOVA) از رویه های قابل محاسبه در EViews است.

ارزیابی گرافیکی از توزیع احتمالی داده ها توسط هیستـوگرام، تابع توزیع تجمعـی، نمودار دهک ها و نمودار Q-Q برای مقایسـه دو سـری از داده ها و یا یک سری انفـرادی از داده ها با طیـف متنوعی از توزیـع های نظـری، اجـرای آزمـون هـای کولمـوگروف - اسمـیرنوف (Kolmogorrov-Smirnov)، لیلـیفـورز (Liliefors)، اندرسـون- دارلینگ (Anderson-Darling) ، برای مشاهده ی اینکه آیا داده های تحت بررسی نرمال است یا اینـکه نحـوه ی توزیـع داده ها مبتـنی بر توزیـع های نمـایی، لاجستیـک، کایسکور، ویبول یا گامـاست بخش دیگری از توانایـی های EViews است.

آزمون های ریشه ی واحد و هم انباشتگی :

برای روشـن ساختن خـواص داده ای سری های زمـانی، EViews آزمون های ریشه های واحد ( شامل دیکی - فولـر گستـرش یافتـه (ADF) ، فیلـیپـس - پـرون، و آزمـون Ng-Perron ، ERS ، DFGLS ، (kpss بـرای سـری هـای زمـانـی انـفـرادی و آزمـون هـای Levin-Lin-Chu و Pesaran-shin بـرای داده های تلفـیقـی، آزمـون های هم انباشتـگی ( با مقادیر مک کینون و میـزان P-Value آزمون ها )، آزمون علیـت گرینجری، تابع خود همبستگی (AC) و خود همبستگی جزیی (PAC) ، آماره ی Q لیانگ – باکس و تابـع همبستـگی متقـابل (CCF) نیـز از قابلیـت هـای EViews است.

تخمین :

EViews دارای رنج وسیعی از تکنیـک های تخمین تک معادله و سیسـتم معادلات برای داده های سـری های زمانی و مقطعی است. تخمـین زننده های اساسی شامـل حداقل مربعات معمولی، حداقل مربعات دو مرحله ای، حداقل مربعـات غیر خطی، تخمیـن موزون نیز با تکنیـک های اشاره شده قابل دسترسی است.

الگوهای ARCH:

اگر واریانس سری زمانی تحت بررسی در طی زمان تغییر کند، EViews می تواند مسیر واریانس را با استفاده از الـگـوهـای ARCH تخمیـن بزنـد. الگـوهـای GARCH (p,q) ، EGARCH (p,q) ، TARCH (p,q) و PARCH (p,q) را می تـوان در EViews با بهره گیـری از روش حداکثر راستنمایی به دست آورد.

روشهای گشتاور های تعمیم یافته:

EViews تخمیـن GMM را برای داده های مقطعـی سری زمانـی ارایه می کند ( هم تک معادله و هم سیسـتم معادلات ).

گزینه ی موزون شامل ماتریس کواریانـس وایت (White Covariance Matrix) برای داده های مقطـعی و گزینه ی ماتریس کواریانس HAC برای سری های زمانی است.

تخمین سیستم:

در EViews می توان سیستـم های معادلات خطـی و غیر خطـی را توسـط روش هـای حداقل مربعات معمولی، حداقل مربعـات دو مرحـله ای، رگـرسیـون به ظاهـر نامرتبط، حـداقل مربعات سه مرحـله ای، GMM و حـداکثـر راستنمایی با اطلاعات کامل FILM تخمین زد.

الگوهای اتور گرسیو برداری و تصحیح خطای برداری:

الگوهای اتور گرسیو برداری (VAR) و تصحیح خطای برداری (VECM) را بـه سادگـی می توان با EViews تخمین زد. پـس از تخمیـن این الگوها تمهیـداتی برای تابع واکنـش ضـربه (Impulse Response Function) و تجزیه واریانـس (Variance decomposition) در EViews وجود دارد. در ضمـن این امکـان در نظـر گرفتـه شده است که قیود خطـی بر روابط هم انباشتـگی اعمـال گردد، تا روابط هم انباشتگـیِ دارایِ معنایِ اقتصـادی از سایر روابط هم انباشتـگی تفکیک شوند.

پیش بینی و شبیه سازی:

در EViews تهیه ی پیش بینی از یک الگوی تخمیـن زده شده بسیار سـاده است. در الگـوهای تک معادله صرﻓٲ بایستی نوع پیش بینی از نوع پویا (Dynamic) و ایسـتا (Static) را با فاصله اطمینـان 95% مشخص کنید و سپس اقدام به تهیه پیش بینی کنید.

شبیه سازی و حل معادلات همزمان:

آبجکت آلگـو (Model) که برای حـل شبیـه سازی سیستم معادلات همـزمان به کـار برده می شود، تسهیـلات قابل توجهی را برای الگو سـازان فراهم آورده است. آبجکـت الگو در EViews به سادگـی شبیه سازی تصـادفی و غیر تصادفی را توسط راه حل های گاوس – سایدل (Gauss-Seidel) و یا نیوتون (Newton) فراهم می آورد


موضوعات مرتبط: آموزش نرم افزار EViews
[ چهارشنبه 1390/08/25 ] [ 23:42 ] [ چگینی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

معرفی وبلاگ

این وبلاگ در ارتباط با ارائه خدمات تخصصی مشاوره و تحلیل آماری پایان نامه، تحلیل پروژه های آماری واقتصادی ، تصمیم گیری با معیارهای چندگانه و آموزش نرم افزار های تخصصی آمار، اقتصاد و مهندسی صنایع می باشد. تحلیل و گزارش های مورد نیاز شما به همراه تفسیر کامل نتایج تحقیق، در فرمت word برای شما ارسال خواهد شد و به راحتی قابل اضافه نمودن به پایان نامه یا گزارش مورد نظر شما می باشد. در هر کجای ایران که هستید میتوانید از خدمات پایگاه تخصصی مشاوره و تحلیل آماری از طریق ارتباط الکترونیکی با آدرس زیر استفاده نمایید.

ایمیل:
moshaveramary@yahoo.com

شماره تماس: 09364088053
لینک های مفید
امکانات وب